Aktuálně

Sportovní hry ve Zvonkové tradičně nadchly, hlavní hvězdou byl Roman Šebrle

Publikováno: 18. října 2017
O tom, že sportovní soutěže nejsou zdaleka jen doménou mladých a zdravých, se mohli přesvědčit všichni, kdo ve středu 6. září 2017 navštívili Domov seniorů Zvonková.

Konal se tam už VI. ročník Sportovních her seniorů. Celodenní akce se zúčastnilo celkem jedenáct čtyřčlenných týmů – nejen z domovů seniorů CSOP a klubů seniorů CSOP, ale přijely i týmy z DS Malešice (Rektorská), DS Zahradní Město (Sněženková) a také z říčanského Domova seniorů Pod Kavčí Skálou. Soutěžilo se v pěti disciplínách: hod na cíl, tzv. šnečí běh aneb trénink motoriky, hod dřevákem do dálky, tzv. ruské kuželky a výlov (živých) ryb. Oceněni byli jak nejlepší jednotlivci, tak i nejlepší týmy. Po slavnostním zahájení her, při němž nechyběly hostesky v antických řízách ani „olympijský oheň“, si ředitel CSOP Ing. Richard Černý a radní MČ Praha 10 Mgr. Ondřej Počarovský vyzkoušeli k velkému pobavení diváků některé disciplíny. A pak už začaly vlastní soutěže. Jako skvělí pomocníci se znovu osvědčili žáci z prvního stupně základních škol, kteří navštěvují DS Zvonková v rámci mezigeneračního projektu „Mezi námi“. Zapisovali výsledky, podávali soutěžícím sportovní náčiní a především hlasitě fandili. Sportovní výkony byly letos překvapivě vyrovnané, při sčítání výsledků nebylo většinou do poslední chvíle jasné, kdo se postaví na stupně vítězů.
U hlavní soutěže, soutěže týmů o putovní pohár, rozhodovaly doslova vteřiny… Pohár, zlaté medaile a velký dárkový koš si nakonec odnesly seniorky z Klubu seniorů Sámova, druhý byl tým Domova seniorů Malešice a třetí loňský vítěz, Klub seniorů Zvonková. Nejúspěšnějším jednotlivcem byla vedoucí KS Sámova paní Jana Tampierová, která v jednotlivých disciplínách stála čtyřikrát na stupních vítězů, získala 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Pro zlato (a pohár) si pak šla s celým svým týmem…

Vyhlašování výsledků bylo pro účastníky akce velkým (a vítaným) překvapením. Výsledky totiž vyhlašoval a ceny předával Roman Šebrle, olympijský vítěz z Athén (2004), mnohonásobný mistr světa a Evropy v desetiboji, v současné době  moderátor televize Prima. Žádosti o společné foto nebo podpis nebraly konce… A protože sportovní úspěchy se musí oslavit, následovala zábava. Vystoupení hudební skupiny ESO a také exhibiční vystoupení boxerů-seniorů ze Sport centra 10 pod vedením trenéra Martina Parlagiho. Večer se účastníci Sportovních her mohli navíc vidět v televizi – ve Zvonkové natáčela TV Barrandov i TV Prima.

Fotografie z této akce naleznete zde: http://csop10.cz/fotogalerie/detail-fotogalerii/tabid/303/AlbumID/464-49/Default.aspx