Nejčastější dotazy

 1. Praní a žehlení osobního nebo ložního prádla je pro mne již příliš náročné. Může mi tuto službu někdo zajistit?
  Ano, pečovatelská služba Vám může pomoci s praním prádla i jeho vyžehlením. Také můžete využít služeb naší prádelny. Prádlo od Vás odvezeme a opět Vám ho čisté a vyžehlené přivezeme domů. O četnosti úkonů si rozhodnete sám.
 2. Využívám pečovatelskou službu, ale můj zdravotní stav se zhoršil a cítím, že bych potřeboval intenzivnější péči. Jaké možnosti pomoci mám k dispozici?
  Pokud stále zvládáte být ve svém prostředí, tj. doma, můžete sociální pracovnici nebo koordinátorku požádat o rozšíření pečovatelské služby. Ta Vám může být poskytována ve větším rozsahu, častěji, s více úkony pomoci dle Vašich potřeb. V případě, že cítíte, že potřebujete intenzivnější péči (24 hodinovou) je na Vašem zvážení, zda nepodat žádost o umístění do pobytového zařízení – např. domov pro seniory. I v tomto případě Vám může poskytnout informace naše sociální pracovnice.
 3. Potřebuji pravidelně docházet k lékaři, občas na úřad nebo poštu a sama si netroufám? Jak mi může Pečovatelská služba pomoci?
  Pečovatelská služba Vám na základě žádosti a uzavření smlouvy o poskytování pečovatelské služby může nabídnout službu doprovod do Vámi zmiňovaných institucí. Stačí nám dát předem vědět v jaký den a čas tuto službu potřebujete a koordinátorka ji naplánuje.
 4. Rodina, která se o mne stará, chce odjet na dovolenou, ale bojí se mne nechat samotnou doma. Je nějaká možnost, kdo by mi po dobu absence rodiny chodil např. na nákupy a pomáhal mi s péčí o domácnost a o mou osobu?
  Ano. Uzavřete-li na základě žádosti smlouvu o poskytování pečovatelské služby v rozsahu úkonů, které sama již nezvládnete nebo s nimi potřebujete pomoci (např. pomoc s hygienou, dovážka obědů, nákupy, úklid), bude Vám tato péče poskytována.  
 5. Lékař mi nařídil diabetickou dietu, špatně vařím a ani nevím, jaká jídla bych měl vařit. Můžete mi dietní stravu zajistit?

  Pečovatelská služba využívá pro zajištění stravy svých klientů vývařovny Školních jídelen. Naši klienti mají možnost výběru ze stravy normální, diabetické a žlučníkové.

  Pečovatelská služba Vám může obědy vozit domů, nebo si pro ně můžete chodit sám do našich jídelen v ulici Sámova a Zvonková, odkud si oběd můžete odnést domů nebo se najíst přímo v jídelně. Rozvoz obědů i možnost stravování v jídelně je možný 7 dní v týdnu, a nebo ve Vámi vybraných dnech.

 6. Již nejsem v takové kondici, abych si sama uvařila. Jak mi může pečovatelská služba pomoci?

  Pečovatelská služba Vám může obědy vozit domů, nebo si pro ně můžete chodit sama do našich jídelen v ulici Sámova a Zvonková, odkud si oběd můžete odnést domů nebo se najíst přímo v jídelně. Rozvoz obědů i možnost stravování v jídelně je možný 7 dní v týdnu, popřípadě ve Vámi vybraných dnech.

Strana 10 z 13První   Předchozí   4  5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  Další   Poslední