Nejčastější dotazy

 1. Žijeme s manželem v jedné domácnosti a máme zájem o dovážku dvou obědů. Jak nám služby budou účtovány?
  Budou Vám samozřejmě účtovány dva obědy, ale pouze jeden poplatek za dovážku obědů. Takto je dovážka obědů účtována všem klientům, kteří žijí v jedné domácnosti.
 2. Nakoupím si běžné potraviny, ale větší nákup už nezvládnu a nemám nikoho z rodiny, kdo by mi toto zajistil. Může mi pomoci pečovatelská služba?

  Pečovatelská služba Vám na základě žádosti a uzavření smlouvy o poskytování pečovatelské služby může nabídnout službu „Velký nákup“. Na základě Vaší objednávky Vám nakoupíme a nákup přivezeme domů. O četnosti úkonu si rozhodnete sám.

 3. Potřebuji pomoci při osobní hygieně. Mohu i o tyto úkony požádat Pečovatelskou službu?
  Ano, naše pečovatelky jsou profesionálky a pomohou Vám i s osobní hygienou. Může Vám pomoci přímo u Vás doma nebo můžete využít i Středisek osobní hygieny v Domě Sámova a Zvonková, kam Vás dopraví naše vozy, které Vás po-té i odvezou zpět domů. O četnosti úkonů si rozhodnete sám.
 4. Cítím se osamělá, ráda bych poznala nové lidi, poslechla si zajímavé přednášky, procvičila paměť, zacvičila si, nebo se chtěla podívat na zajímavá místa v České republice. Jaké mám možnosti?

  Můžete využít široké nabídky volnočasových aktivit seniorů, v rámci čtyř klubů pro seniory, pořádaných Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Prahy 10.

 5. Praní a žehlení osobního nebo ložního prádla je pro mne již příliš náročné. Může mi tuto službu někdo zajistit?
  Ano, pečovatelská služba Vám může pomoci s praním prádla i jeho vyžehlením. Také můžete využít služeb naší prádelny. Prádlo od Vás odvezeme a opět Vám ho čisté a vyžehlené přivezeme domů. O četnosti úkonů si rozhodnete sám.
 6. Využívám pečovatelskou službu, ale můj zdravotní stav se zhoršil a cítím, že bych potřeboval intenzivnější péči. Jaké možnosti pomoci mám k dispozici?
  Pokud stále zvládáte být ve svém prostředí, tj. doma, můžete sociální pracovnici nebo koordinátorku požádat o rozšíření pečovatelské služby. Ta Vám může být poskytována ve větším rozsahu, častěji, s více úkony pomoci dle Vašich potřeb. V případě, že cítíte, že potřebujete intenzivnější péči (24 hodinovou) je na Vašem zvážení, zda nepodat žádost o umístění do pobytového zařízení – např. domov pro seniory. I v tomto případě Vám může poskytnout informace naše sociální pracovnice.
Strana 10 z 13První   Předchozí   4  5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  Další   Poslední