Nejčastější dotazy

 1. Jak dlouho trvá přidělení bytové jednotky v Domě s byty zvláštního určení?

  Převyšuje-li počet volných bytových jednotek počet zájemců, tak je možné byt přidělit ihned po úspěšném ukončení procesu projednávání žádosti (cca do 3 – 6 měsíců po podání žádosti). V případě, že volné bytové jednotky nejsou, žadatel může byt získat až okamžikem jeho uvolnění a zrekonstruování. V takovém případě dostává přednost vždy ten žadatel, jehož situace je nejnaléhavější k řešení.

 2. Kolik za služby zaplatím?

  Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem

  Ceny ubytování se liší s ohledem na to, o kolika lůžkový pokoj se jedná. Veškeré informace naleznete v Cenících Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem.

   

  Odlehčovací služba - cena za péči se odvíjí podle počtu osobních úkonů, které si uživatel zvolí při podání žádosti o odlehčovací službu. Vždy je placeno za skutečný počet dnů, kdy byla odlehčovací služba poskytována. V době poskytování odlehčovací služby Příspěvek na péči nadále náleží uživateli. Více informací naleznete v Ceníku Odlehčovací služby.

 3. Chci si nechat dovážet obědy, ale nemám k tomu potřebné nádobí. Co všechno potřebuji a na koho se mám obrátit?

  Za poplatek 30,-Kč/měsíčně Vám pronajmeme kompletní jídlonosič včetně termoobalu. Kontaktujte koordinátorku autoobědů.

 4. Mám zájem o zapůjčení polohovacího lůžka pro moji babičku. Je nájemní doba zapůjčení nějak časově omezená?

  Po podpisu smlouvy o zapůjčení kompenzační pomůcky si tuto pomůcku můžete zapůjčit na dobu určitou s možností jejího prodloužení, popřípadě na dobu neurčitou.

 5. Mám od svého praktického lékaře návrh na domácí zdravotní službu. Za jak dlouho přijdete?

  Po telefonické domluvě jsme schopni službu zavést ihned následující den.

 6. Musím chodit na večeře? (musím odebrat všechna jídla každý den?)

  Smlouva o poskytování sociální služby Vám zaručuje poskytování celodenní stravy (5 jídel denně).  Pokud nechcete nějaké z jídel odebrat, samozřejmě nemusíte, ale je nutné tuto skutečnost nahlásit včas personálu Domova, který zajistí potravinový balíček nahrazující odhlášený druh jídla.

Strana 1 z 13První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední