Nejčastější dotazy

 1. Co když půjdu ven a nestihnu oběd nebo večeři?
  Stejně jako u předchozího dotazu, pokud oběd či večeři z důvodu procházky, návštěvy lékaře či jiných aktivit mimo Domov nestihnete, jídlo Vám schováme a připravíme později.
 2. Jak mám postupovat v případě sponzorského daru Vaší organizaci?

   

  Pokud jste s naší péčí spokojeni a rozhodnete se pro poskytnutí sponzorského daru, tak se prosím obraťte na ředitele CSOP 10, pana Ing. Richarda Černého. Tel.: 271 747 149, email: cerny@csop10.cz

   

 3. Kdo je klíčový pracovník a proč se mě ptá na tolik věcí?

  Klíčovým pracovníkem je zaměstnanec Domova, který Vám bude při nástupu přidělen a pomůže Vám se u nás zorientovat a vysvětlit vše, co Vám v novém prostředí nebude jasné.

  Bude s Vámi pravidelně plánovat službu a zjišťovat, zda-li jste u nás spokojený. Můžete se na něj obrátit s jakýmkoliv problémem či požadavkem. Nebude-li Vám moci poradit přímo on, tak předá Váš požadavek kompetentní osobě.

 4. Co je to odlehčovací služba a jaký je rozdíl mezi Domovem pro seniory a Domovem se zvláštním režimem?

  Odlehčovací služba je pobytová služba poskytovaná na dobu určitou. Slouží zejména rodinám, které jinak celoročně o seniora pečují doma a potřebují nabrat síly, aby se o něj mohli starat i nadále. 

  Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem jsou pobytové služby poskytované na dobu neurčitou. Oba Domovy jsou pro seniory, kteří potřebují celodenní péči, a kterou již nemůže zajistit rodina, případně Pečovatelská služba či další služby poskytované v domácnosti seniora. 

  Domov se zvláštním režimem tuto službu poskytuje seniorům s diagnostikovanou demencí, Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou.

 5. Je v Domově k dispozici kadeřník či pedikérka?

  Ano, v budově Domova se nachází kadeřnice i pedikérka. Zájemci mohou využít služeb v jejich provozovnách, ale v případě potřeby může kadeřnice i pedikérka přijít za klientem až do jeho pokoje.

 6. Jak je to se zajištěním zubního lékaře?

  Náš Domov bohužel nemá svého smluvního zubního lékaře. Proto si uživatelé své lékaře-specialisty zajišťují sami, za pomoci rodiny, případně s pomocí personálu Domova (sociální pracovník, vedoucí zdravotního oddělení).

Strana 7 z 13První   Předchozí   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Další   Poslední