Nejčastější dotazy

 1. Mohu zatloukat hřebíky do zdi (vlastní obrázky či obrazy?)

  Samozřejmě si lze do Domova přinést vlastní obrázky. Veškeré technické zásahy včetně zatloukání hřebíků do zdi provádí pouze po předchozí domluvě  pracovník údržby.

 2. Mohou ke mně chodit návštěvy, event. v Domově přespat?

  Klienti mohou přijímat návštěvy dle svého přání kdykoli. Návštěva by neměla narušit pořádek v Domově a omezovat ostatní klienty. Pokud klient projeví zájem, může u něj návštěva bezplatně přespat.

 3. Tatínek už nezvládá za služby platit hotově přímo pracovnici Pečovatelské služby. Mohu nějak pomoci při hrazení za úkony?

  Ano, úhrady za pečovatelskou službu je možno provést i bezhotovostně, a to nastavením inkasního příkazu nebo převodem potřebné částky na účet. Sociální pracovnice s Vámi mohou komunikovat pomocí emailu a pravidelně Vám zasílat vyúčtování za úkony pečovatelské služby Vašeho tatínka.

 4. Maminka má Alzheimerovu demenci, ale ještě zvládá být doma. Může mi pečovatelská služba nějak pomoci?

  Ano, pečovatelská služba mamince na základě žádosti a uzavření smlouvy o poskytování pečovatelské služby může pomoci s péčí o vlastní osobu, s chodem domácnosti, s osobní hygienou apod. O četnosti a rozsahu úkonů si rozhodnete sami. Pokud se její zdravotní stav zhorší, pomůžeme Vám při rozhodování o možnostech další péče a se všemi úkony s tímto spojenými.

 5. Potřebuji pomoci s mytím oken a tepováním koberců. Jak mi může Pečovatelská služba pomoci?

  Pečovatelská služba tento typ pomoci neposkytuje, ale rádi Vám zprostředkuje firmu, která tyto úkony provádí a se kterou máme dobré zkušenosti. Stačí zkontaktovat koordinátorku nebo sociální pracovnici.

 6. Pokud chci odhlásit/přihlásit oběd, stačí tak učinit v den, kdy mi má být oběd dovezen?

  Ne, odhlášku/přihlášku oběda je třeba udělat včas, min. 1 den předem. Pokud odhlášku oběda uděláte v den, kdy Vám měl být oběd přivezen, bude Vám účtován oběd, ale nebudete hradit dovážku oběda.

Strana 9 z 13První   Předchozí   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Další   Poslední