Nejčastější dotazy

 1. Potřebuji pomoci s mytím oken a tepováním koberců. Jak mi může Pečovatelská služba pomoci?

  Pečovatelská služba tento typ pomoci neposkytuje, ale rádi Vám zprostředkuje firmu, která tyto úkony provádí a se kterou máme dobré zkušenosti. Stačí zkontaktovat koordinátorku nebo sociální pracovnici.

 2. Pokud chci odhlásit/přihlásit oběd, stačí tak učinit v den, kdy mi má být oběd dovezen?

  Ne, odhlášku/přihlášku oběda je třeba udělat včas, min. 1 den předem. Pokud odhlášku oběda uděláte v den, kdy Vám měl být oběd přivezen, bude Vám účtován oběd, ale nebudete hradit dovážku oběda.

 3. Žijeme s manželem v jedné domácnosti a máme zájem o dovážku dvou obědů. Jak nám služby budou účtovány?
  Budou Vám samozřejmě účtovány dva obědy, ale pouze jeden poplatek za dovážku obědů. Takto je dovážka obědů účtována všem klientům, kteří žijí v jedné domácnosti.
 4. Nakoupím si běžné potraviny, ale větší nákup už nezvládnu a nemám nikoho z rodiny, kdo by mi toto zajistil. Může mi pomoci pečovatelská služba?

  Pečovatelská služba Vám na základě žádosti a uzavření smlouvy o poskytování pečovatelské služby může nabídnout službu „Velký nákup“. Na základě Vaší objednávky Vám nakoupíme a nákup přivezeme domů. O četnosti úkonu si rozhodnete sám.

 5. Potřebuji pomoci při osobní hygieně. Mohu i o tyto úkony požádat Pečovatelskou službu?
  Ano, naše pečovatelky jsou profesionálky a pomohou Vám i s osobní hygienou. Může Vám pomoci přímo u Vás doma nebo můžete využít i Středisek osobní hygieny v Domě Sámova a Zvonková, kam Vás dopraví naše vozy, které Vás po-té i odvezou zpět domů. O četnosti úkonů si rozhodnete sám.
 6. Cítím se osamělá, ráda bych poznala nové lidi, poslechla si zajímavé přednášky, procvičila paměť, zacvičila si, nebo se chtěla podívat na zajímavá místa v České republice. Jaké mám možnosti?

  Můžete využít široké nabídky volnočasových aktivit seniorů, v rámci čtyř klubů pro seniory, pořádaných Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Prahy 10.

Strana 9 z 13První   Předchozí   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Další   Poslední