Nejčastější dotazy

 1. Mám zájem o zapůjčení polohovacího lůžka pro moji babičku. Je nájemní doba zapůjčení nějak časově omezená?

  Po podpisu smlouvy o zapůjčení kompenzační pomůcky si tuto pomůcku můžete zapůjčit na dobu určitou s možností jejího prodloužení, popřípadě na dobu neurčitou.

 2. Potřebuji půjčit kompenzační pomůcku (mechanický vozík). Můžete mi, prosím, sdělit, zda k zapůjčení potřebuji nějakou žádost?
  Žádost nepotřebujete. K sepsání nájemní smlouvy s sebou potřebujete pouze občanský průkaz. Případně zapůjčená pomůcka se poté hradí na místě v hotovosti nebo bankovním převodem.
 3. Lékař mi doporučil zapůjčení chodítka pro moji maminku, která je po zlomenině nohy a sama ještě nezvládne chůzi. Jak mám pro ni vybrat to správné?

  Existuje široká škála chodítek, přes chodítka čtyřbodová pevná, chodítka dvoukolová, chodítka s taškou, apod.

  Telefonicky si domluvíte návštěvu v naší půjčovně kompenzačních pomůcek, CSOP v Praze 10, Sámova 7, a společně vybereme to nejvhodnější. Pomůcku si poté můžete za poplatek zapůjčit na několik dní až na měsíce, na základě uzavřené nájemní smlouvy.

 4. Můj otec je po mozkové příhodě a neurolog mi doporučil zakoupení nebo zapůjčení kompenzačních pomůcek. Co jsou to kompenzační pomůcky a můžu si je u Vás zapůjčit?

  Pojem „kompenzační pomůcky“ zahrnuje širokou škálu pomůcek (mechanické vozíky, chodítka, polohovací postele, matrace, klozetová křesla, sprchové židle, hole, berle, apod.), které zjednoduší a zlepší seniorovi nebo osobě se zdravotním postižením život, a pečující osobě manipulaci a pomoc při zajištění péče.

  Tyto pomůcky půjčujeme za poplatek na několik dní až na měsíce, na základě uzavřené nájemní smlouvy, kdy Vám ochotně poradíme nejvhodnější pomůcku, včetně možnosti jejího vyzkoušení.

 5. Moje 85-letá maminka má velké problémy s chůzí, již jí nestačí ani hůl. Je nějaká možnost jí pomoci?
  Bude-li mít babička od praktického lékaře poukaz na domácí péči, můžeme s maminkou provádět nácvik chůze a zároveň můžeme doporučit i vhodné kompenzační pomůcky, včetně jejich zapůjčení.